Valikko Sulje

Opetus

Kalligrafian sanakirja (pdf)

Tekstauspöydän ohje (pdf)

Suomen kalligrafiayhdistyksen opettajarekisteri

Yhdistyksen mestarijäsenet

Veiko Kespersaks
044 710 3117
veiko.kespersaks@gmail.com
www.calligraphystudio.co.uk
Opetusalue: Koko Suomi ja etäopetus

Sirpa Mäenpää
Juhaninkatu 3 A 2, 38700 KANKAANPÄÄ
050 357 5688
sirpah.maenpaa@gmail.com
Opetusalue: Kankaanpään ja Parkanon seutu

Teija Tiilimäki
Kulkurinkuja 10, 28600 PORI
050 491 4361
teija.tiilimaki@gmail.com
Facebook: Teijan tekemää

Kaisa-Leena Tunkkari (Soni)
Auertie 2 B, 00700 HELSINKI
045 674 5365
Soni.tunkkari@gmail.com
Opetusalue: Pääkaupunkiseutu, myös kirjekurssiopetusta

Pauliina Yliniitty
Antikantie 65, 86510 MATKANIVA
045 673 9462
pauliina.yliniitty@gmail.com
www.pauliinayliniitty.com
Opetusalue: Koko Suomi

Muut yhdistyksen opettajat

Oili Hakamäki
Pihlajanpuolentie 192, 64900 ISOJOKI
040 565 6057
oili.hakamaki@hotmail.com
Opetusalue: Isojoki, lyhytkurssien osalta lähikunnat

Pirkko Kallela
Arkkitehdinkatu 18 A 4, 33720 TAMPERE
050 1829
pirkkokallela@hotmail.com
Opetusalue: Tampereen alueella lyhytkursseja tai opetusta kotona, Arkkitehdinkadulla, keittiön pöydän ääressä 1-4 henkilölle

Kirsi Koivisto

Kirsi Kuivalainen
Alijuhakkalantie 37, 15700 Lahti
kikimix.kuivalainen@gmail.com
Instagram: kiki_kuivalainen
Opetusalue: Päijät-Häme, Häme, Uusimaa, tarvittaessa laajemminkin.

Jenni Lähtinen
Lukkarintie 6 B 2, 60800 ILMAJOKI
050 400 0773
jenlah78@gmail.com
Instagram: jenni_lahtinen
Facebook: Jenni’s Calligraphy
Opetusalue: Etelä-Pohjanmaan alue

Vivian Majevski
Siurilankatu 44 A 18, 30300 FORSSA
050 330 9158
vivianmajevski@gmail.com
www.vivianmajevski.com
Opetusalue: Forssa, Jokioinen, Somero ja tarpeen mukaan koko Suomi

Liisa Piirainen
Torikatu 23 D 69, 70110 KUOPIO
040 564 0109
liisa.piirainen@gmail.com
www.taidepuoti.fi
Opetusalue: Kuopion kansalaisopiston opettaja, Pohjois-Savo ja Kainuu

Päivi Pärssinen
Kirjansitomo Pikkusitomo Kirjanen
Wetterhoffin talo
Palokunnankatu 9, 13100 HÄMEENLINNA
040 504 2489
kirjansitomo@gmail.com
paivi.parssinen@pikkusitomokirjanen.fi
www.pikkusitomokirjanen.fi

Annikki Rigendinger
www.annikki.ch

Anneli Stenroos
Tasatie 9 as. 4, 28800 PORI
050 324 7888
anneli.stenroos@finracs.fi
www.kalligrafi.fi
Opetuspaikka: Porin seudun kansalaisopisto

Sarikka Vuorenoja
Kellahdentie 135, 29570 SÖÖRMARKKU
044 515 3114
sarikka.vuorenoja@gmail.com
https://sarikka.com/
Opetusalue: Luvia, Nakkila, Porin seutu, lyhtykurssien osalta koko Suomi

Luettelossa ovat ne opettajat, jotka ovat tietonsa siihen ilmoittaneet. Ilmoita muutoksista tai täydennyksistä osoitteeseen puheenjohtaja@kalligrafia.org